• Polski
 • Norsk Nynorsk
 • Русский
 • English
 • +48 509 645 446
logo

Cykle kursów języka norweskiego

W ciągu 12 lat opracowaliśmy się systemu nowoczesnych kursów intensywnych, na których możesz uczyć się norweskiego od zera do egzaminu wyższego stopnia bardziej efektywnie niż na kursach w szkołach norweskich i znacznie taniej. Większość uczestników to osoby z wykształceniem wyższym magisterskim lub wyższym zawodowym (patrz zakładka „Nasi uczniowie”). Uczą się przez kilka miesięcy po to, by wyjechać do pracy do Norwegii, lub przyjechali na naukę z Norwegii. Uczymy się z oryginalnych podręczników norweskich. Osiągnięcie poziomu B1 lub zbliżonego po 300 godzinach nauki to u nas standard. Osobom, które potrzebują w przyszłości zdać testy językowe wyższego stopnia w celu autoryzacji zawodowej proponujemy zaplanowanie u nas nauki na okres od 7 miesięcy do dwóch lat. Robimy to korespondując lub w czasie rozmowy. Również wszystkich innych zachęcamy do zapisania się na kilka kursów wg poniższych planów. Tym, którzy chcą szybko osiągnąć umiejętności na poziomie B1 lub zbliżonym radzimy zapisać się na kilka kolejnych kursów. Jeśli postępy w nauce są zbyt wolne, można zrezygnować z zajętego wcześniej miejsca.

Program nauki języka norweskiego

Program nauki jest podzielony na 4 stopnie, odpowiadające w klasyfikacji międzynarodowej stopniom A1-A2-B1-B2.
Nauka na jednym stopniu u nas trwa 100 lekcji.
Kursy na kolejnych stopniach zaawansowania kursy nazywają się:

 • kurs100
  Osiągasz poziom A1. Mówisz po norwesku tak, że Norweg rozumie, iż jest to norweski.  Zdobywasz solidne podstawy gramatyczne do dalszej nauki. Oj, nie radzimy uczyć się wymowy po amatorsku! Bardzo trudno jest wyeliminować złe nawyki.
 • kurs200
  Osiągasz poziom A2. Po tym kursie możesz załatwić większość codziennych spraw posługując się językiem norweskim. Możesz mówić po norwesku na prostym intervju. Wobec większości naszych uczniów Norwegowie wyrażają podziw lub zachwyt nad ich poprawnością językową.
 • kurs300
  Osiągasz całkowicie lub częściowo poziom B1. Możesz aplikować o każdą pracę z ludźmi: pielęgniarki, opiekunki, stomatologa, pedagoga; ale żeby zdobyć pracę lekarza, musisz nauczyć się jeszcze więcej.
 • kurs400
  Nauka na wyższym stopniu. Rozmawiasz na najróżniejsze tematy. Twoim celem jest zdanie egzaminu Norskprøve lub Bergenstest na poziomie B2.

Zawsze możesz dołączyć do cyklu już rozpoczętego.
Lektor pomoże Ci określić, który poziom jest dla Ciebie!

Copyright @2018 Kompetansesenter.PL