• Polski
 • Norsk Nynorsk
 • Русский
 • English
 • +48 509 645 446
logo
notfound I want to start learning with an experienced teacher

I want to start learning with an experienced teacher

notfound I want to make order in my grammar. I want to write texts.

I want to make order in my grammar. I want to write texts.

notfound I want to talk about life in Norway and have a teacher to check my texts.

I want to talk about life in Norway and have a teacher to check my texts.

notfound I want to pass exam at the level B2. I want to join course B2 online.

I want to pass exam at the level B2. I want to join course B2 online.

My name is Wojtek Bolanowski and I have been online teacher of Norwegian language in 11 years, besides my classroom teaching. You may trust you will have good results And With A Good Pronunciation.

*
Would You like to learn?

First think if you have time to attend lessons online AND repeat what was done by yourself.
You are supposed to go forward quickly.

You will have possibility to learn with the following schedules:
+15 hours a week (every day 3 hours, that makes 2,5 clock hours including pause, that makes 60 t.h. a month)
+10 hours a week (every day 2 hours, that makes 1,5 clock hours, that makes 40 t.h. a month)
+5-6 hours a week (every day 1 hour, that makes 20 t.h. a month)
+6 hours a week (3 meetings x 90 minutes, that makes 24 t.h. a month)

Then think about daytime you can attend the classes. If your day-schedule is changing, you may ask about teachers opinion about possibilities.

notfound

Our courses

Level A1

You can join one of our courses during the 2021/2022...

Level A2

We invite you to study with us! A2 ONLINE course...

Level B1

You can join one of our courses in the 2021/2022...

Level B2 ONLINE

You can study in one of the following courses during...

Short B2 online courses

Short Course400 - Level B2 - Learn Norwegian online for...

Level B1 MEDICAL

  The online medical and communication course at level B1/B2...

 • U Pana Wojtka nauczmy się norweskiego z bardzo dobrym akcentem i wymową, bo nie mamy się zachwycać tym, że coś powiemy ale tym, że nas zrozumieją. Polecam naukę norweskiego u Pana Wojtka! Super, super plus - flott !

  Edward
 • Norwegowie pytają mnie często, gdzie się uczyłam języka. Kiedy odpowiadam, że w Polsce na kursach w klasie, a potem na Skype z tym samym nauczycielem, to robią wielkie oczy. Pytają: "To w Polsce można nauczyć się TAK mówić po norwesku?" Kiedy mój pracodawca - dyrektor przedszkola przedstawiał mnie współpracownikom, zaczynał od tego, że świetnie mówię po norwesku, że jestem tu od niedawna i że uczyłam się języka w Polsce. I wszyscy zrobili wielkie oczy 😉

  Anna
 • Szczerze polecam naukę u Pana Bolanowskiego. Po ukończeniu 3 kursów (A1, A2 i B1) nauczyłem się płynnie mówić po norwesku. Dzięki temu pracuję w Polsce z tym językiem. Duże doświadczenie Pana Wojtka sprawia, że efekty nauki są świetne. Miła atmosfera na zajęciach oraz różnorodne aktywności sprawiają, że stopniowo nabierałem nowych umiejętności. Uważam, też, że tempo nauki jest dobrane bardzo dobrze, stopniowo przechodziliśmy od prostszych zagadnień do tych bardziej skomplikowanych. Jeśli chcesz nauczyć się mówić po norwesku - bardzo polecam naukę w szkole Pana Wojtka 👌

  Adam
 • Zdany Bergenstest ustny i pisemny dzieki przygotowaniu przez P.Wojciecha 🙂 Serdecznie polecam!

  Eliza
 • Świetny nauczyciel, zróżnicowany materiał od gramatyki po literaturę. Dużo rożnych ćwiczeń i zadań 🙂 Polecam!

  Agieszka
 • Uczestniczyłam w kursie językowym u Pana Bolanowskiego. Przy metodach nauczania jakie znałam dotychczas, metoda Pana Wojciecha wydała mi się nowatorska. Z początku byłam przerażona nagromadzeniem informacji i ilości materiału do zrealizowania. Jednak jak się okazało, po wejściu w tryby pracy (co zajęło około dwóch dni), nauka okazała się ustrukturyzowana i logiczna. Metoda ta zakłada duży nacisk na mówienie, co w większości szkół językowych jest zaniedbywane, już na samym początku kursanci łamią barierę wstydu i MÓWIĄ.  Jednak nie tylko to, kurs ten przede wszystkim rozwija, nawet nie wiadomo kiedy, kompetencje leksykalno-gramatyczne przy nacisku na używanie odpowiedniego słownictwa. Po kursie 200 poszłam na rozmowę kwalifikacyjną do firmy w  Polsce, ale świadczącej usługi dla dużego koncernu norweskiego. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu przeszłam etap weryfikacji językowej z native speakerem

  Sandra
 • Jeśli chodzi o moją pracę, to wszyscy przez pierwszy miesiąc nie mogli się nadziwić, że jestem z Polski i tak dobrze mówię po norwesku i mówili, że ukłony należą się także dla nauczyciela, których potrafi nauczać w tak krótkim czasie ( dla nich to tylko 300h ) . W tych stronach Polaków uważają za nieco leniwych jeśli chodzi o naukę ich języka. Mnie na początku też nie było łatwo - mówią o wiele wyraźniej niż w Stavanger czy Bergen, ale bardzo bardzo szybko no i do tego od razu musiałam zacząć rozmawiać z rodzicami dzieci, ale uczę się z dnia na dzień i dziś mogę powiedzieć, że rozumiem jakieś 50 % więcej niż na początku.

  Gabriela
 • Po intensywnym kursie u Pana Wojtka czułam swobodę w komunikowaniu się. Pracodawcy, znajomi i klienci bardzo sobie to cenią. Nie ma porównania w tym jak odbierali mnie wcześniej a obecnie. Zrozumieć język to też rozumieć kulturę. Nie wspomnę iż łatwiej znaleźć pracę, zmienić ją gdy coś nie pasuje (nie wspomnę o kwestiach urzędowych, kupnie auta, zmianie mieszkania). Wszystkiego idzie się nauczyć i dowiedzieć, ale znając język przychodzi o o wiele łatwiej. Polecam kursy u Pana Wojciecha każdemu kto planuje wyjazd, bądź już tutaj jest a języka nie zna. Zajęcia są ciekawe, intensywne a nauczyciel jest wymagający. 

  Katarzyna
 • Jak będziecie słuchać rad nauczyciela, to nie będziecie mieli większych problemów ze znalezieniem pracy. Pamiętajcie: pomimo wszystkiego doświadczenia, znajomości, referencji - język norweski jest najważniejszy, gdyż Norweg musi poznać i zrozumieć ze jesteś normalnym człowiekiem, ze masz swoje pasje i kochasz robić to co robisz.

  Łukasz
 • Coraz swobodniej czujemy się w aptece, pomaga nam doświadczenie zawodowe. Dużo rozumiem i jakoś sobie radzę z tym co ja chce powiedzieć. Muszę się pochwalić że dzisiaj obsługiwałem w aptece nauczyciela języka norweskiego i był pełen podziwu .... dla mojego nauczyciela.

  Jacek
 • Spotkało mnie coś bardzo miłego na egzaminie ustnym norskprove-3  ze strony egzaminatorek. Mianowicie, miałam wrażenie, że egzamin zdałam po pierwszym zdaniu wypowiedzianym, po samym przedstawieniu się. Panie nie mogły uwierzyć, że uczyłam się języka niecały rok, w Polsce i w dodatku moim nauczycielem był nie Norweg 🙂

  Ewa
 • Dziękuję za profesjonalne lekcje i przygotowanie do egzaminu. Do egzaminu Norskprøve-3 podeszłam pod koniec października. Egzamin zdałam 🙂

  Agnieszka

OPINIE NASZYCH UCZNIÓW

Nasi klienci to ludzie z wykształceniem i kwalifikacjami zawodowymi, którzy chcą szybko zdobyć pracę
na norweskim rynku lub z językiem norweskim w Polsce.
“Szybko” znaczy u nas w 4 miesiące od początku nauki do osiągnięcia poziomu B1.

Tutaj możesz uczyć się norweskiego u doświadczonego nauczyciela od początku do najwyższego poziomu,
co sprawia, że będziesz używał konsekwentnie jednego dialektu i Twój norweski rozmówca nie domyśli się,
skąd przybywasz, ani jak długo mieszkasz w Norwegii

120

monthly intensive courses

10

Years of experience in intensive Norwegian learning

1000

satisfied customers - search for them around you and on the web, read reviews

Let the numbers speak

We were the first to introduce an innovative method of learning Norwegian in intensive mode: 5 days a week in 4-week cycles.

Copyright @2018 Kompetansesenter.PL