• Polski
  • Norsk Nynorsk
  • Русский
  • English
  • +48 509 645 446
logo

Ciebie też nauczę norweskiego.
Uda się!

Wojciech Bolanowski – nauczyciel języka norweskiego

Jak związałem się z Norwegią

Nazywam się Wojciech Bolanowski. Życie mojej rodziny związało się z Norwegią blisko 30 lat temu. W 1989 roku dostałem tam pracę stypendysty na Uniwersytecie w Oslo. W ciągu 7 lat spędzonych w Norwegii „stanęliśmy na nogi” jako rodzina, tam urodziło się troje naszych dzieci. Nadal polecam taką drogę młodym ludziom.

Rozpoczęcie przygody z nauczaniem języka norweskiego

Kiedy podjęliśmy decyzję o powrocie do Polski zamieszkaliśmy już we własnym mieszkaniu, w którym od razu zacząłem udzielać pierwszych lekcji języka norweskiego. Przez 10 lat uczyłem norweskiego wieczorami, łącząc to zajęcie z pracą dydaktyczną w szkołach i na Uniwersytecie Medycznym oraz pracą na „pełen etat” jako ojciec 5 dzieci 🙂 Obroniłem doktorat, jednak odszedłem z uczelni i założyłem własną szkołę języka norweskiego.

Norweski – moja pasja

Uczenie norweskiego to moja pasja i sprawia mi ona dużą satysfakcję.

W procesie nauczania wykorzystuję wszystkie swoje doświadczenia dydaktyczne ze wszystkimi grupami wiekowymi (od przedszkola sobotniego w Oslo, przez szkoły dzienne, wieczorowe i wyższe).

Mój sposób na dydaktyczny sukces

Dużo konwersacji i aktywności uczniów, dużo śmiechu plus odpowiednio dobrane teksty i ćwiczenia – to sposoby, dzięki którym udaje mi się nauczyć języka nawet tych, którzy rozpoczynając kurs nie bardzo wierzą w osiągnięcie sukcesu. Rzecz jasna mam też swoje tajemnice na Twój sukces 🙂

Najlepszym sprawdzianem mojej skuteczności jest to, że absolwenci kursów są zatrudniani przez norweskich pracodawców i chwaleni za dobrą jakość języka.

A ci, którzy chcą, zdają norweskie egzaminy.

Praktyka pokazuje, że przychodząc na kurs do mnie płacisz za rezultat a nie za próbę jego osiągnięcia.

Wojciech Bolanowski

Copyright @2018 Kompetansesenter.PL