• Polski
  • Norsk Nynorsk
  • Русский
  • English
  • +48 509 645 446
logo

Nasze kursy

Poziom A1

Język norweski dla początkujących mam ogromne doświadczenie w intensywnym uczeniu...

Poziom A2

Kurs języka norweskiego – poziom A2 mam ogromne doświadczenie w...

Poziom B1

Kurs języka norweskiego na poziomie B1 mam ogromne doświadczenie w...

Poziom B2 Online

Poziom B2/C1 – Nauka norweskiego online dla zaawansowanych Co roku...

Dlaczego warto się uczyć języka norweskiego?

Znajomość norweskiego przede wszystkim ułatwia życie na emigracji. Opanowanie tego języka w co najmniej komunikatywnym stopniu pozwala na sukcesywną integrację z Norwegami oraz zdobycie wymarzonego zawodu.

Znajomość języka norweskiego otwiera wiele nowych dróg, do których wcześniej nie mieliśmy dostępu – udział w wydarzeniach, spotkaniach czy aktywnościach. Poprawnie posługując się norweskim nie stawiamy sobie żadnych blokad – możemy aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu Norwegów, nawiązywać nowe kontakty oraz zdobyć ciekawszą i lepiej płatną pracę. Wszystko to dzięki znajomości tego niezwykłego języka.

Każda komuna w Norwegii wybiera jaki język jest oficjalnie używany w pismach. W 158 komunach obowiązuje bokmål, w 113 nynorsk, a ponad 150 komun jest neutralnych językowo. Dodatkowo język norweski posiada ponad 400 różnych dialektów. Co ciekawe – Norwegowie nie zawsze potrafią do końca ich zrozumieć. Z tego powodu norweski jest jednym z najciekawszych języków do nauki.

Powodem, dla którego sporo ludzi wyjeżdża do Norwegii, są bez wątpienia zarobki, które kilkukrotnie przewyższają wynagrodzenie w Polsce. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta życia w tym przepięknym skandynawskim kraju. Wiele osób decyduje się na zamieszkanie w Norwegii między innymi ze względu na piękne widoki, zadbane miasta oraz ludzi, którzy są nadzwyczaj uprzejmi.

Szybka nauka norweskiego w Kompetansesenter

W szkole językowej Kompetansesenter oferujemy Państwu 4 poziomy nauki języka norweskiego. Każdy z nich został specjalnie przygotowany w taki sposób, by kursant nauczył się jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu nasze kursy języka norweskiego są zarówno szybkie, jak i skuteczne.

Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z językiem norweskim przygotowaliśmy specjalny kurs dla początkujących na poziomie A1. Kurs ten przeznaczony jest dla tych, którzy w ekspresowym tempie chcą poznać podstawy języka, które to stanowią idealny początek na drodze do biegłego posługiwania się językiem norweskim. Nauka trwa 4 tygodnie – po tym czasie kursant powinien swobodnie porozumiewać się w najbardziej podstawowym zakresie po norwesku.

Kolejnym kursem jest ten, który odbywa się na poziomie A2. Ten kurs przeznaczony jest dla osób, które znajdą podstawy gramatyki oraz wymowy (czyli też dla tych, którzy brali udział w kursie na poziomie A1). Opanowanie norweskiego w tym stopniu pozwala na zdobycie pracy, która nie wymaga pracy z klientami. Kursanci po 100-godzinnym kursie swobodnie porozumiewają się podstawowymi zwrotami oraz nie czują dyskomfortu używając języka norweskiego.

Trzecim kursem w naszej ofercie jest ten, który odbywa się na poziomie B1. Przeznaczony jest on dla osób, które zdały egzamin Norskprøve na poziomie A2 i uczyły się norweskiego około 200 godzin. Osoby po ukończeniu kursu B1 mogą podjąć się pracy, która wymaga kontaktu z Norwegami.

Ostatnim oferowanym przez nas kursem jest ten na poziomie B2. W tym przypadku kurs odbywa się wyłącznie online. Uważamy, że nauka norweskiego online jest przyjemna, skuteczna, wygodna oraz przede wszystkim – szybka. Kursanci z dowolnego miejsca na świecie mogą usiąść do komputera oraz uczyć się języka.

Copyright @2018 Kompetansesenter.PL